A gyerekek ltjk a szellemeket?
GhostHUN 2013.07.07. 21:43

Ha gyermeke egy kpzeletbeli bartrl kezd egyre gyakrabban beszmolni, elkpzelhet, hogy a jelensg nem csak az fejben van, hanem teljesen vals, sokszor rt szellem bartja lesz.
Ugye emlksznk mg a hres Poltergeist cm mozira, amelynek fszereplje egy kislny, aki kapcsolatba kerlt a tlvilgi lnyekkel. A sztori nem vletlen. Ugyanis a parajelensgek kutati kztt ltalnosan elfogadott vlemny, hogy a gyermekek sokkal rzkenyebbek a termszetfeletti megnyilvnulsokra, amit mi sem bizonyt jobban, mint azok a hiteles beszmolk, amelyek magyar kisgyermekektl is szrmaznak.
k azok, akik lttk az odatra nyl tkrkaput s az azon t rkez szellemeket. A gyermekek sokkal nyitottabbak a szellemvilgbl rkez jelzsek, zenetek vtelre, st megtapasztals szintjn htkznapinak mondhat, hogy a 2-10 ves kislnyok s kisfik gyakrabban ltnak ksrteteket, mint a felnttek.
A gyermekpszicholgusok azon a vlekedsen vannak, hogy az lnk fantzia a valsg s a televziban ltott s tapasztalt dolgok kettvlasztsa gyermeki korban nem mindig vlik lesen kett. A gyerekek keresik a helyket a vilgban, sokszor nem tudnak beilleszkedni a csoporttrsak, kortrsak kz, ezrt egszen egyszeren bartokat tallnak ki maguknak. Ez teljesen rthet, hiszen szksgk van valakire, akivel jtszhatnak, akivel apr kis titkaikat megoszthatjk. A problmt akkor kell komolyan venni, ha a gyerek tart ettl a barttl, llandan szorong, st, akr hisztrikuss is vlhat. Ez azt jelentheti, hogy nemcsak az fantzijban l az illet, hanem esetleg tnyleg lt valami paranormlis jelensget, legvalsznbb, hogy egy kborl szellemet.

Prbljuk megnyugtatni, hogy akit rez vagy lt, az nem akarja bntani. Prblja megkrni a gyerek, hogy tvozzon. ltalban ezeknek a krseknek eleget tesznek, hiszen a kbor lelkek szinte sosem kzelednek rossz szndkkal. Egyszeren kihasznljk, hogy valaki szreveszi a jelenltket, s ott maradnak. Ha sokig hzdik egy-egy ilyen „ltogats”, vagy tartsan trsul szegdik a gyereknk mell valaki, abbl viszont baj lehet. Ezek a lnyek ltalban az emberek energijt hasznljk. A gyerek fradkonyabb, feszltebb lesz, egy id utn akkor is rettegni fog, ha tudja, hogy a „bartja” nem akarja bntani.
Amg nem zavar a gyerek magatartsa, addig nincs szksg pszicholgusra. Ha azt ltjuk, hogy eltvolodik a korosztlytl, s kezd egy sajt kis vilgot felpteni, akkor mindenkppen szksg lesz szakemberre! Ha a gyerek lthatan retteg, hazudik, vagy nem beszl valamirl, ami nyomasztja, akkor is rdemes pszicholgust keresni, m k a legtbb esetben kiverik a fejbl a spiritualitst. Keressnk inkbb ezotrival foglalkoz felntteket, klubokat, ahol tudnak neknk tancsokat adni. Egy lleklt vagy auraszakrt pontos vlaszokat fog adni arra, hogy a gyerek valban rzkenyebb-e az ilyesmire, vagy csak jtszik.
|